Úvod Galerie Výstavy Písemnosti Aktuality Kontakt
Jaroslav Fanta
www.jaroslav-fanta.com
Související odkazy
Upoutávka

Archiv aktualit

V pražské A&A Galeriii od 19. 11. do 21. 12. 2013, út-so 13.00-18.00 hod. Adresa: Dům u Černohorských, Újezd 409/19, Praha 1.
V jiném pojednání jsem napsal, že umění se nevyhýbá technice. Ono totiž nemá důvod se jí bát. Naopak. Dokladem je mimo jiné právě internet. Jeho prostřednictvím je možno obeznámit účastníky v širokém okruhu a v každém čase s některými díly.
Technika bývá často v rozporu s kulturou. My však nemůžeme, ba ani nechceme technický pokrok zastavit. Musíme hledat východisko, vyrovnání. I v kultuře a umění. V této situaci je povznášející vědomí, že malíř vystačil se svým štětcem, paletou a plátnem právě tak v renesanci jako nyní a že výsledky jeho snažení oblažují současného člověka právě tak jako před staletími.
Ve dnech 2.-16. dubna 2008 proběhne v Malé galerii Nové síně, Praha 1, Voršilská ul. č. 3 komorní výstava KUŘÁCI A PIJÁCI. Bude přístupná denně od 11 do 18 hodin kromě pondělí.
V galerii se před vámi rozehrává život mnoha odstínů. Na čelní stěně radost a vznešenost, sentimentalita a zármutek, odcizení a osamocenost… Jsou zachyceny ve výrazech mimů, ve vnitřních dramatech dvojic či jednotlivých postav. Rozmanitost vzbuzuje údiv návštěvníků. Obzvláště se jim líbí "Troubící klaun".
Ve dnech 13. 2. - 27. 2. 2007 se Praze v Galerii Nová síň ve Voršilské ul. koná výstava akad. mal. Jaroslava Fanty. Malíř mi k této příležitosti poskytl rozhovor. 87letý umělec disponuje úžasným myšlenkovým potenciálem a spatra formuluje složité větné konstrukce. Hovoří nejen o obrazech...